YENİ NESİL NEDİR?

Yeni Nesil, enerji verimliliği konusunda sağlam bir kültür oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlayarak, hem düşük enerjili binalar için yenileme çalışmalarına, hem de meslek okullarındaki eğiticilere yönelik oluşturduğu kılavuzlar ile kültürün gelecek nesillere aktarılmasının alt yapısını hazırlar.

 

YENİ NESİL HEDEFLERİ NELERDİR?

Projenin ana hedefleri, eğitimcileri ve öğretmenleri eğitmek, kısıtlanan sektörü ve belediyeleri aşağıdaki alanlarda yönlendirmektir.

Enerji Verimliliği Okuryazarlığı: Yeni Nesil, farklı yaş gruplarından ve farklı mesleki geçmişten çok sayıda vatandaşta düşük enerjili binalar konusunda farkındalık yaratma çalışmalarını kapsıyor.

Enerji Verimliliği Altyapısı: Yeni Nesil, Hüseyin Avni Sipahi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İMKB Taşdelen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nesrin Uçmaklıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binalarının enerji performansının ayrıntılı bir şekilde izlenmesini ve incelenmesini gerçekleştirdi. Tüm veriler analiz edilerek, faydalanıcı başına kılavuz ilkelerin yanı sıra sonuçlar ışığında bir yol haritası oluşturuldu.

Enerji Verimliliği Etkisi: İstanbul Valiliği ve Çekmeköy Belediyesi için hazırlanan kılavuz ilkeler, imar mevzuatının standart ve parametrelerini belirleme ve günlük inşaat alışkanlıklarını geliştirme çalışmalarını yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Meslek liselerinin eğitimcileri, çok yakında sektörde profesyonel olacak olan teknik öğrencileri eğitip, çalışmalarında enerji verimliliği uygulamalarını kullanmalarında öncülük edeceklerdir.

 

PROJE ADI: Capacity Develeopment For Future Builders / YENİ NESİL
REFERANS: CCGS-TR2013/0327.05.01-02/114